Nový přírustek do ostravského Jaguar Racing Teamu. Jaguar XE poháněný motorem V6 s kompresorem

Ostravský Jaguar Racing Team představil světu svůj nejnovější přírůstek do rodiny závodních vozů – Jaguar XE, který se pyšní elegantní zelenou Jaguar Racing barvou s závodním livery designem Martini.

Tým, který vzešel z ostravské společnosti B of B cars, začínal s jednoduchým úpravou sériového Jaguaru X-Type a postupně se posouval přes další závodní speciál Jaguar S-Type. Letošním vrcholem je právě nový Jaguar XE s přeplňovaným šestiválcem, který otevírá nové možnosti pro tým a je velkou motivací k dalším úspěchům.

„Naše cesta od obyčejného auta k tomuto úžasnému závodnímu stroji byla dlouhá a plná výzev,“ uvedl manažer týmu Roman Poštulka. Celý tým bere vše naprosto vážně a je odhodlán novým výzvám a trnité cestě k vytouženým cílům a úspěchům, za což mohou vděčit také Adamu Lackovi, trenérovi a mentorovi Jaguar Racing Teamu Ostrava.

Cílem týmu v čele s Davidem Kišou je účast na slavném vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans, na který by se rádi dostali třeba za 2 nebo 3 roky. „Jsme sice jen hobby jezdci, ale cíl na Le Mans je součástí naší vize a snu,“ dodal majitel týmu David Kiša.

Ostravský Jaguar Racing Team se tak postupně stává důležitou součástí závodního světa, přičemž zůstává věrný duchu hobby jezdců, kteří si užívají každý závodní okamžik.

Na oficiální premiéře a představení nového Jaguaru XE v OC Forum Nová Karolina jsme byli přítomni, za což děkujeme, a proto vám můžeme ukázat fotoreport, jak celá akce probíhala.

Další
články