Jak se staví autičkářův sen aneb soukromý okruh Magarigawa v japonských horách

Tohle je dost pravděpodobně sen každého velkého i malého milovníka aut. Představte si, že jste tak bohatí, že si můžete dovolit postavit vlastní závodní okruh. Tohle není jen sen, pro majitele a CEO Magarigawa Clubu v Japonsku se to stalo skutečností. Tento luxusní, ultra-exkluzivní okruh, který se tyčí nad horou Fudži a Tokijským zálivem, byl otevřen 29. července 2023. Je to první soukromý okruh v Asii a nachází se v prefektuře Čiba, asi hodinu jízdy z Tokia.

Okruh, dlouhý 3,49 km, se může pochlubit 22 zatáčkami, a je tak akorát náročný i pro nováčky ve světě supersportů. Stát se členem klubu ma své jisté výhody. Klub totiž nabízí více než jen jízdu na okruhu. Členové mohou využívat klimatizované vnitřní boxy s připravenými mechaniky, nekonečný bazén, tělocvičnu, restauraci i karaoke místnost. Zakladatel klubu chtěl místo, kde by mohl trávit čas se svou rodinou bez obav z hluku, a tak Magarigawa nabízí i rodinné akce, jízdu nízkou rychlostí pro rodiny, dětské hřiště, psí park a přírodní stezky.

Magarigawa Club je tak splněným snem nejen pro zakladatele, ale pro každého, kdo miluje auta a hledá místo, kde může svou vášeň sdílet s rodinou a přáteli a to vše v nádherném a exkluzivním prostředí.

Další
články